הסברים ותרגול אנגלית למימ"ד


סוגי השאלות באנגלית במבחן מימ"ד

במבחן מימ"ד קיימים שני סוגים של שאלות:
  1. השלמת משפטים - Sentence Completion
  2. הבנת הנקרא - Reading Comprehension
המטרה של שאלות האנגלית במבחן מימ"ד היא לבדוק האם אתם מבינים מה שאתם קוראים, בניגוד למבחן הבגרות באנגלית, בו נבדקת השליטה בדקדוק וחוקים באנגלית. זאת אומרת, שלא באמת חשוב לדעת זמנים, או איות - כל השאלות הן אמריקאיות - יש 4 תשובות לכל שאלה, ולא צריך לכתוב כלום, רק לסמן את התשובה הנכונה.

שאלות השלמת משפטים במבחן מימ"ד

בשאלות אלה מופיע משפט ובו חלק חסר, המסומן עם קו תחתון. בדרך כלל תהיה חסרה מילה אחת, אך לפעמים יכול להיות שחסרות שתי מילים. בכל מקרה, בתשובות יופיעו אפשרויות למילים החסרות, וכך תוכלו לדעת האם מדובר במילה או בצמד מילים (דוגמה לצמד מילים -  becouse of).

שאלות אלה בודקות בעיקר את אוצר המילים שלכם, ומופיעות גם במבחן פסיכומטרי, אולם במבחן פסיכומטרי הרמה הנדרשת של השליטה באוצר מילים גבוהה יותר, ולכן יש בו שאלות קשות יותר.

להסברים ותרגול בשאלות השלמת משפטים במבחן מימ"ד - לחץ כאן

שאלות הבנת הנקרא במבחן מימ"ד

בשאלות אלה מופיע קטע קריאה ולאחריו מספר שאלות. אורכו של קטע הקריאה הוא בערך 15 שורות (יכול להיות קצת יותר ואפילו קצת פחות). אחרי כל קטע יש בדרך כלל 4 שאלות, שיכולות להיות שאלות נקודתיות (מה משמעות מילה בשורה מסויימת בקטע) או שאלות כלליות יותר שנוגעות להבנה הכללית של הקטע או של חלקים ממנו (מה יכולה להיות כותרת מוצלחת לקטע).

שאלות אלה בודקות בעיקר את הבנת הנקרא שלכם, אך גם בהן משולבות מידי פעם מילים "קשות" יותר. גם שאלות אלה מופיעות במבחן פסיכומטרי, וכרגיל, במבחן פסיכומטרי רמת האנגלית בקטעים ורמת הקושי של השאלות גבוהה יותר.

להסברים ותרגול בשאלות השלמת משפטים במבחן מימ"ד - לחץ כאן

Comments