הכנה למבחן מימד

ספר הכנה למבחן מימד

חדש! קורס הכנה למבחן מימד און ליין!

בנוסף לקורס באתר וואלה סקול, חשוב גם לתרגל כדי להבין. הדרך לעשות זאת היא באמצעות ספרי הכנה למבחן מימד. מומלץ לא להתכונן למבחן באמצעות ספרים אחרים כמו ספרי פסיכומטרי או ספרי מתמטיקה מהתיכון, מכיוון שספרים אלה אינם מותאמים למבחן מימ"ד. ראשית, חסרים בהם הרבה נושאים שיש במבחן, ושנית, הם מכילים חומר רב שאינו רלוונטי לבחינת מימד ובנושאים שכן יש במבחן - רמת השאלות בהן גבוהה בהרבה ממה שדרוש למימ"ד ואתם סתם תסבכו את עצמכם.

ספר הכנה למבחן מימ"ד מכיל הסברים ותרגול בכל שלושת הנושאים בבחינה - מתמטיקה, עברית ואנגלית. הספר מכיל בדיוק את מה שיש בבחינה בכל אחד מהתחומים, לא פחות ולא יותר. אם אתם כבר לומדים למבחן מימ"ד, כדאי ללמוד בדיוק את מה שצריך.

 

מבחן מימד - ספרים + קורס VOD


מבחן מימ"ד לדוגמא

כאשר מתכוננים למבחן מסוים, חשוב מאוד לעשות מבחנים לדוגמא לפני שניגשים אליו, לצערנו, המרכז הארצי לבחינות והערכה כמעט ולא מפרסם מבחני מימד לדוגמא, ובאתר של המרכז הארצי ניתן למצוא רק מבחן מימ"ד לדוגמא אחד. השאלות במבחן מימ"ד לדוגמא אינן מספיקות לתרגול ולהכנה לקראת המבחן, לא בהיקף התרגול ולא מבחינת היכרות עם הסוגים השונים של השאלות (במבחן מימד לדוגמא אין את כל סוגי השאלות שיש במבחן האמיתי). אז מה עושים? המשיכו לקרוא...

 

תרגול למבחן מימ"ד

כפי שציינו, באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה יש רק מבחן מימ"ד לדוגמא אחד, ולמרות זאת, יש פתרונות אחרים. במקום לחפש עוד מבחני מימד לדוגמא (ולהתייאש, כי לא תמצאו... ), אתם יכולים פשוט לתרגל שאלות בנושאי הבחינה מתוך ספר, ולא ממבחן ממוחשב. השיגו ספר הכנה למימ"ד ותרגלו ממנו שאלות לדוגמא. בצורה כזו תכירו את סוגי השאלות שיש במבחן מימ"ד, ותדעו לפתור אותם כאשר תגיעו למבחן. כמובן שתרגול כזה למבחן מימ"ד כולל גם הסברים לפני כל נושא וגם פתרונות מלאים אם לא הצלחת לפתור שאלה מסוימת.

Comments