קורס הכנה למבחן מימ"ד

האם צריך קורס הכנה למבחן מימ"ד?

בעקרון לא. רמת השאלות במבחן מימ"ד היא לא גבוהה, וגם אם עברו מספר שנים מאז סיימתם את הבגרויות שלכם, לאחר חזרה קצרה על החומר כמעט בטוח שתוכלו לצלוח את המבחן בלי קושי מיוחד. 

אולם, העובדה שלא בהכרח צריך קורס הכנה למבחן מימ"ד לא אומרת שלא צריך הכנה בכלל. כדאי מאוד לעשות חזרה על החומר לפני מבחן מימ"ד. חזקה כזו יכולה להיעשות בעזרת ספר הכנה למימ"ד או פשוט לקחת ספרי מתמטיקה ישנים מהתיכון ולעבור על החוקים בגיאומטריה, על שברים, משוואות, קצת חזקות וקצת בעיות מילוליות כמו אחוזים, תנועה, הספק, ממוצעים והסתברות.

 

מה לומדים בקורס הכנה למבחן מימ"ד?

כפי שהסברנו, אין ממש צורך בקורס הכנה למבחן מכיוון שמדובר ברמת שאלות נמוכה יחסית, והכנה עצמית באמצעות ספר מימ"ד מספיקה בהחלט, אך מי שבכל זאת מרגיש צורך בקורס יכול להירשם לאחד.

בקורס הכנה למימ"ד תעברו על החומר שמופיע במבחן. המדריך יסביר לכם את הנושאים, יעשה חזרה על היסודות באלגברה ובגיאומטריה, וסביר להניח שיסבירו לכם מעט גם על השלמת משפטים והבנת הנקרא בעברית, ואולי אף יחלקו לכם מילון מקוצר למבחן מימ"ד כדי לשפר את אוצר המילים שלכם.

מעבר להסברים של החומר, תקבלו גם חוברות תרגול עם שאלות לדוגמא בנושאים השונים - אלגברה, גיאומטריה, בעיות, עברית ואנגלית. בדרך כלל לא עורכים מבחן מימ"ד לדוגמא בקורס הכנה מכיוון שהמבחן האמיתי מתבצע על מחשב וזה מעט בעייתי, אך כן תוכלו לתרגל שאלות או בחנים מקוצרים עם שאלות, מעין מבחן מימד לדוגמא מקוצר, ועל דפים (במקום על מחשב).

 

מחיר קורס הכנה למבחן מימ"ד

קורס הכנה למבחן מימ"ד הוא בדרך כלל קורס קצר יחסית, הרבה יותר קצר מקורס פסיכומטרי למשל, ולכן העלות שלו נמוכה בהתאם. עלות של קורס הכנה למבחן מימ"ד בדרך כלל אינה עולה על 1,000 שקלים, אבל כפי שהסברנו כבר, אלה 1,000 שקלים יותר מידי... ספר הכנה למבחן מימ"ד יעלה לא יותר מ-100-200 שקלים, וממש לא צריך יותר מזה.

 

איך נרשמים לקורס הכנה למבחן מימ"ד?

בעקרון, לא ניתן להירשם לקורס הכנה למבחן מימ"ד באופן עצמאי, אלא דרך המכינה אליה נרשמתם. מכיוון שרוב האנשים מתכוננים למבחן מימ"ד בכוחות עצמם, כמעט ולא ניתן למצוא קורסי הכנה למבחן מימ"ד, והמעטים שיש מתקיימים במכינות לפי הזמנה מיוחדת של המכינה. 

דרך אגב, גם הרשמה למבחן מימ"ד לא מתבצעת באופן עצמאי ונעשית רק דרך המכינה אליה נרשמתם.

Comments