ספר למבחן מימ"ד

ספר הכנה למבחן מימ"ד

המרכז הארצי לבחינות והערכה - הגוף שכותבת את בחינת המימד - לא מפרסם אף מבחן מימד לדוגמא, וזו די חוצפה. עד היום לא היתה שום דרך להתכונן למבחן, מכיוון שלא היו מבחנים לדוגמה ולא היה ידוע בדיוק אילו שאלות יש בבו.

הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחן ולהכיר את סוגי השאלות שיש בו היא באמצעות ספר הכנה למבחן מימ"ד. הספר כולל את כל מה שצריך לדעת למבחן - הסברים של כל הנושאים, תרגול לכל הנושאים וגם מבחני מימ"ד לדוגמה. דרך אגב, הספר מיועד ללימוד עצמי, ואם בכל זאת יהיה משהו שלא תבינו, תוכלו להעזר בפורום מבחן מימ"ד.

 


אם החלטתם להתכונן לקראת מבחן מימ"ד (שזו כמובן החלטה נבונה), חשוב שתדעו איזה סוגי שאלות יופיעו בבחינה. באתר שלנו תוכלו למצוא כמה שאלות לדוגמא בחלק מהנושאים, אולם השאלות שמופיעות הן רק דוגמא ולא כוללות את כל סוגי השאלות שיש מבחן מימ"ד.


מבחן מימד לדוגמא

כפי שכתבנו קודם לכן, המרכז הארצי לא מפרסם מבחן מימד לדוגמא. אם אתם בכל זאת רוצים לעשות מבחנים לדוגמא, תוכלו למצוא כאלה בספר, ויש גם מבחן מימד לדוגמא באתר של פסיכו.

באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה יש מבחן ממוחשב שאפשר לעשות, אחרי שמורידים למחשב תוכנה מסוימת, אך זה בכל מקרה לא מהווה מספיק תרגול למבחן, וחשוב להשיג תרגול נוסף גם ממקורות אחרים .

Comments